MENUMain page
Naše historie
Informace o naší firmě
Letecká oprávnění a certifikáty
Současné výrobky a hlavní činnosti
Výroba
Seznam výrobků
Formulář požadavků na výrobekDotazník pro zákazníkySeznam servisních středisekZákladní popis výrobků a technické údaje

AVIA - Hamilton Standard Aviation Ltd. (1992 - 1999)
AVIA PROPELLER (1999)

   Avia byla založena v roce 1919 a vyráběla letadla až do roku 1960, letecké motory do roku 1988 a letecké vrtule vyrábí od založení společnosti dosud.

 Společnost Avia-Hamilton Standard Aviation Ltd. byla založena v roce 1992, jako podnik se zahraniční majetkovou účastí. Za českou část to byly firmy: Avia a.s., Walter a.s. a Letecký výzkumný a zkušební ústav a.s., zahraničním strategickým partnerem byl světově známý výrobce vrtulí - společnost UTC Hamilton Standard Division.

Nová společnost zdědila tradici, zkušenosti a obchodní značku od Avia a.s., jednoho z nejdůležitějších výrobců letecké techniky ve střední a východní Evropě, založené v roce 1919 a stejné přednosti od firmy - UTC Hamilton Standard založené v roce 1918.

Toto spojení vyústilo ve více než 150 let společných zkušeností v oblasti konstrukce, výzkumu a vývoje leteckých vrtulí, které garantují vysokou spolehlivost výrobků v celosvětovém měřítku.

Důležitou roli hrála možnost používat značku Hamilton Standard, která je celosvětově známá velké části letecké veřejnosti. Tento vliv se zvláště projevil při výrobě licenčních leteckých vrtulí.

Poslední vlastnická a strukturální změna naší firmy byla provedena koncem roku 1998. Pan Gerd Muehlbauer, který je vlastníkem významné německé vrtulářské společnosti Mt-PROPELLER, nahradil firmu Hamilton Standard a stal se většinovým akcionářem naší firmy. V průběhu roku 1999 změnila naše firma své jméno na AVIA PROPELLER.

Nová firma AVIA PROPELLER je silná a moderní společnost schopná garantovat nejvyšší kvalitu výrobků a vyvíjet nejmodernější letecké technologie.

AV-14 dopravní letadlo vybavené vrtulí V 50

 

AVIA PROPELLER
Marketing dept., Beranových 666, 199 00 Praha 9, CZECH REPUBLIC
Tel: (+420) 296 336 530; -32,    Fax: (+420) 296 336 519
E-Mail: sales@aviapropeller.cz, techsupport@aviapropeller.cz